Володимир Василенко: “Незалежна державність сучасної України – це закономірний результат віковічної боротьби української нації з московським імперіалізмом”

Політика
23 Серпня 2021, 13:17

"Новітня українська держава постала на руїнах СРСР, дезінтеграцію якого національний лідер Росії Владімір Путін із сумом називав «найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття». Однак у світі розпад радянської імперії не викликав ані жалю, ані співчуття й об’єктивно став геополітичним тріумфом українського національного визвольного руху", – пише правознавець.

 

Володимир Василенко підкреслює, що вирішальним і закономірним чинником руйнації тоталітарної комуністичної імперії, яку президент США Рональд Рейґан свого часу влучно назвав "імперією зла", стало проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. "Всупереч фактам, у російському політикумі й досі побутує теза, що незалежність Україні "впала з неба" і є історичним непорозумінням. Цю тезу час від часу й досі мавпують окремі українські політики та експерти, ретранслюють деякі ЗМІ, які ще «творчо» додають, що незалежна державність України є несправжньою, оскільки події серпня 1991 року були безкровними", – пише професор.

 

Читайте також: Рецепти від гетьманця

 

На його думку, такі оцінки – це не прості обивательські просторікування невігласів від історії, а ідеологеми для нав’язування українцям російських імперських стереотипів, відповідно до яких незалежна державність України, мовляв, є явищем випадковим і має невдовзі зникнути. "Незалежна державність сучасної України – це закономірний результат віковічної боротьби української нації з московським імперіалізмом. Сьогодні ми є свідками останньої фази цієї боротьби, яка розпочалася наприкінці 1917 року й триває досі", – наголошує Василенко.