Володимир Щербаченко: “Якщо “ЛНР” та “ДНР” шукатимуть зниклих безвісти без залучення міжнародних організацій, ймовірність маніпуляцій є великою”

Суспільство
19 Серпня 2021, 17:30

"Керівники комісій обмінялися інформацією про виконану вже роботу. Анна Сорока зазначила, що за перші 8 днів роботи Міжвідомчої робочої групи на території "ЛНР" були підняті рештки 10 мирних жителів. Спільна робота спеціальних Міжвідомчих органів "Республік Донбасу" сприятиме консолідації зусиль, прискорить процес пошуку та ідентифікації зниклих безвісти і, в кінцевому підсумку, допоможе встановити долі і увічнити пам'ять жертв української агресії", – пише так зване "МЗС ЛНР".

 

Читайте також: Вікторія Солодухіна: “Необхідна по-справжньому ефективна система пошуку та ідентифікації, в якій зниклі безвісти залишалися б людьми, а не чорними мішками з інвентарним номером”

 

У коментарі Тижню голова Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" Володимир Щербаченко зазначив, що якщо ці роботи проводитимуть без залучення міжнародних організацій (Моніторингова місія ООН, ОБСЄ, Червоний хрест), то йомовірність маніпуляцій є великою. "Якщо інтерес справді полягає у встановленні правди, то було б правильним запросити також і представників українських державних органів і громадських організацій, які займаються цими питаннями (ексгумацією, пошуком зниклих безвісти). Інакше, немає приводів довіряти цим даним. Згоден, що це може бути чергова інформаційна качка в інформаційній війні. Прикро, що відбуваються маніпуляції саме такими темами. Це вже мало місце раніше, на початковому етапі конфлікту, коли російська преса придумувала так званих жертв української агресії", – розповів Щербаченко.