Володимир Огризко: Українці, які перебувають на території РФ, є фактично заручниками

25 Липня 2014, 14:15

"Війна, а до того й окупація частини української території не можуть ніяк не позначитися на відносинах між країнами. Коли Москва визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії, які є грузинськими землями, Тбілісі вирішило розірвати дипломатичні відносини. «Гадаю, нам щонайменше варто було б розірвати дипломатичні відносини із країною-агресором. Це опосередковано й було б визнанням, що проти нас ведеться війна без офіційного її оголошення», – вважає екс-міністр Огризко.

Україна поки що цього не зробила й вочевидь не робитиме. На думку нинішнього очільника МЗС Клімкіна, якщо припинити дипломатичні відносини, без допомоги залишаться тисячі українських громадян, які в цей час перебувають на території Росії. Проте чи може Україна зараз ефективно захищати своїх громадян на території РФ? Те, що нашому консулові лише з десятого разу вдалося потрапити до СІЗО, де утримують викрадену й незаконно вивезену до РФ українську льотчицю Надію Савченко, – важливий доказ.

«Питання в тому, що Росія проводить стосовно Україну справді агресивну політику, неоголошену війну, і всі українці, які є на території РФ, є фактично заручниками, бо в будь-який момент до них можуть вжити будь-які превентивні заходи», – наголошує щодо цього Огризко.

Детальніше читайте у матеріалі "Справи як зазвичай" у черговому номері журналу "Український тиждень".