Лановий відзначає, що в умовах ринкової економіки державні корпорації стають некерованими, марнотратними і перетворюються просто на грошові годівниці для свого менеджменту. «Чиновникам та їхнім ставленикам на виробництві просто не можна віддавати у руки майно і гроші. Фактично державні квазікорпорації не є суб’єктами ринкової економіки», – відзначає він.
На думку Ланового, держпідприємства потрібні, але не для отримання прибутків, не задля створення робочих місць і не для конкурентного господарювання.
«Вони не можуть індукувати підприємницьких прибутків, а збиткові суспільству не потрібні. Створення такими компаніями робочих місць становить загрозу для економіки: збільшення кількості відповідних об'єктів спричинює відплив робочої сили від прибуткового приватного сектору», – пише автор.
Лановий вважає, що справді необхідними і корисними для суспільства можуть бути лише державні господарські утворення з надання загальних інфраструктурних послуг – функції, які не в змозі ефективно виконувати приватні компанії. «Такі утворення не мають працювати на прибуток, головним критерієм їхньої роботи повинна стати якість послуг, а їхні збитки у межах ліміту – фінансуватися з бюджету», – відзначає він.
Більше про це читайте у статті «Годівниці влади» у № 37 «Українського тижня».