Волкер заявив, що США не укладатиме угод з РФ “за спинами українців”

29 Серпня 2017, 11:49

Спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що США не укладатиме угод з РФ "за спинами українців". Про це він розповів 28 серпня в інтерв'ю Deutsche Welle.

Так, Вашингтон не збирається укладати окремої угоди з Росією стосовно вирішення збройного конфлікту на Донбасі, не підключаючи до процесу Київ та європейські країни.

"Цього абсолютно точно не відбудеться. Таких речей немає, і не буде жодної окремої угоди над головами українців або за спинами європейців", – сказав Волкер. 

При цьому він наголосив, що напередодні зустрічі з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, він перебував у тісному контакті з представниками Німеччини та Франції щодо українського питання.

"США чітко дали зрозуміти, що ми цілком підтримуємо мирний процес у "нормандському форматі". Ми не маємо намірів ставати його частиною або очолювати його", – запевнив Волкер.

Спецпредставник також зауважив, що Україна є одним з пріоритетних напрямків міжнародної політики адміністрації президента США Дональд Трампа.

"Є багато інших речей у двосторонніх відносинах між США та Росією, які є важливими…Є такі міжнародні проблеми, як Сирія та Північна Корея. Вони усі важливі, але Україна є також важливою", – зазначив Волкер.

Як повідомлялось, Курт Волкер підтвердив, що метою США є відновити територіальну цілісність України і її суверенітетКрім того, США мають на меті допомогти встановити безпеку для всіх громадян України, незалежно від їхньої національної чи релігійної належності.