Воєнний стан буде введено у десяти областях України

26 Листопада 2018, 21:39
У понеділок, 26 листопада, Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стану у десяти областях України. Відповідно до указу президента, воєнний стан вводиться з 9:00 28 листопада.
 
 
Воєнний стан буде введено в областях, що межують з Російською Федерацією та Придністров'ям, а саме: у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Чернігівській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях. 
 
Воєнний стан триватиме 30 днів –  до 27 грудня.
 
 
Нагадаємо, у понеділок, 26 листопада, Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада.
 

26 листопада голова підкомітету комітету з питань національної безпеки та оборони Андрій Тетерук повідомив, що у Верховну Раду досі не надійшов законопроект про введення воєнного стану в Україні.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.