Водіям офіційно підтвердили їхнє право на відеофіксацію дій даішників

29 Червня 2011, 08:21

Це підтвердили у Міністерстві юстиції України і у парламентському комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Головний аргумент парламентського комітету – чинне законодавство України не містить заборони щодо аудіо-, фото-, відеофіксації водіями дій працівників ДАІ під час несення ними служби або оформлення адміністративних матеріалів.

Однак згідно з ч. 4 ст. 55 Конституції кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Разом з тим, дії водія не повинні перешкоджати виконанню працівником ДАІ своїх функціональних обов'язків.

Мін'юст, при цьому, надав інше обгрунтування, пов'язане із забезпеченням доступу до публічної інформації, що відображено у ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Нагадаємо, що останнім часом збільшилася кількість притягнень до відповідальності правоохоронців, які здійснювали порушення під час виконання службових обов’язків. Зокрема, у більшості випадків це сталося після оприлюднення відповідного відео в інтернеті.

Так, наприклад, з органів внутрішніх справ був звільнений одеський інспектор Олександр Швець, що став відомим гучним скандалом із ДАІ за ролик про «тєлячью мову».

Позначки: