Власники українських євробондів прогнозують, що уряд домовиться про списання 15% зовнішнього боргу

7 Серпня 2015, 11:08

Попри тимчасові складнощі у переворах між Україною та іноземними компаніями-власниками держборгу, у вересні сторони можуть погодитися на списання 15% заборгованості. Про це пише видання Bloomberg з посиланням на Ерлана Сиздикова, представника однієї з найбільших у світі компаній з управління активами Pioneer Investment Management Ltd.

Як повідомляється, Pioneer Investment і надалі продовжує купувати українські євро бонди. За словами Сиздикова, угоді з кредиторами може передувати тимчасове ембарго на виплату заборгованості.

«Труднощі на ринку залишатимуться, і сам мораторій потенційно може дати нам більше шансів (на угоду щодо знижки – Ред.)», – пояснив аналітик.

Читайте також: Кредитори назвали неприйнятною пропозицію Яресько та відмовились зустрітись у Лондоні 

Сиздиков вважає, що у випадку домовленостей з кредиторами, вартість найбільш ліквідних паперів зросте до близько 70 центів на долар. Разом з тим він стверджує, що у підсумку сторони домовляться про 15% так званої «стрижки». За даними Bloomberg, провідні економісти прогнозують в середньому 22,5% знижки за виплатами.

Читайте також: Вартість українських єврооблігацій оновила двомісячний мінімум – Bloomberg

«Уряд розуміє, що про 40% стрижки домовитися не вдасться. Однак ситуація зрушила з місця: головний камінь спотикання – відмову від знижки  –  вже зняли з порядку денного», – наголосив Сиздиков.

Нагадаємо, раніше раніше Україна попросила кредиторів погодитися на списання 40% основної частини боргу, однак приватні інвестори, які володіють майже $9 млн зовнішнього боргу Києв, не пристали на пропозицію. Через кілька місяців з початку перемовин компанія Franklin Templeton, яка володіє часткою суверенного боргу України в $ 7 млрд, погодилася списати лише 5% від загальної суми заборгованості. Також повідомлялося, що наступна зустріч кредиторів та представників українського уряду відбудеться 10 або 11 серпня.