Власником “Укртелекому” стала невідома фірма з Кіпру

15 Березня 2011, 11:27

Видання не уточнює свої джерела, але за інформацією газети "Дело", зміна власника відображена в реєстрі підприємств Держкомстату.

Жодної інформації про засновників офшорної кіпрської компанії немає. Очевидно, що її міг заснувати австрійський концерн Epic, переслідуючи мету майбутнього перепродажу компанії, про яку представники компанії вже заявляли.

У той же час не виключений і варіант того, що реальним власником «Укртелекому» вже через два місяці (термін переведення коштів за пакет держоператора Фонду держмайна – ред.) може виявитися зовсім не австрійський концерн EPIC, як заявляли чиновники, а будь-яка з компаній, які виявляли інтерес до приватизації.

«Коли австрійці йшли на подачу заявки, то могли заздалегідь зважитися на подібну реструктуризацію. Це логічний крок з точки зору оптимізації оподаткування та корпоративної структури. Такі транзакції з податкової точки зору набагато ефективніше проводити через кіпрську юрисдикцію, ніж через будь-яку іншу країну Євросоюзу», – зазначив старший радник інвестиційно-банківського департаменту ІК Dragon Capital Іван Макушенко.

«Звичайно ж, не виключений і варіант того, що Epic вже не є реальним власником «ЕСУ», і, відповідно, «Укртелекому». Але чи так це, можна сказати, лише дізнавшись, хто є кінцевим власником кіпрської компанії, а жодної публічної інформації про це немає. Проте це припущення здається малоймовірним»- вважає він.

Нагадаємо, що 11 березня 2011 Донд держмайна підписав договір купівлі-продажу телекомунікаційної компанії «Укртелеком» з дочірньою компанією австрійського фонду EPIC – «ЕСУ».

Планується, що протягом 60 днів фонд отримає від покупця кошти за продаж держпакета.

За результатами оцінки «Консалтингова фірма «Остpов» вартість 92,79% акцій «Укртелекому» становить 10 млрд 575,1 млн грн. Експертна оцінка перевищує стартову ціну акцій «Укртелекому» на 75 млн грн.

Згідно з вимогами законодавства, ФДМУ звернувся до «ЕСУ» як єдиного учасника в конкурсі з продажу пакета акцій «Укртелекому» з пропозицією придбати цей пакет саме за таку ціну.

Колишній голова Фонду державного майна України, перший заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Олександр Бондар висловив думку, що реальним власником «Укртелекому» стала людина, наближена до президента України.