Власенко вважає, що тепер місія Кокса-Кваснєвського концентруватиметься на справах Тимошенко

18 Квітня 2013, 15:04

Зокрема, він зауважив, що результати роботи цієї місії оцінює з одного боку, як щире намагання місії допомогти Україні в розв’язанні проблем з політично мотивованим правосуддям, а також з системними проблемами в судовій системі, в дотриманні демократичних стандартів, прав людини.

«А з іншого боку – шалене бажання українського провладного режиму використати цю місію для відволікання уваги від цих же проблем. Тому я би сказав, що місія за весь період свого перебування в Україні з одного боку досягла певного прогресу, зокрема, сприяла частковому вирішенню питання політично мотивованого правосуддя щодо Валерія Іващенка: хоч вирок не й скасовано, але його  звільнили. Аналогічна ситуація склалася щодо Юрія Луценка», – зазначив Власенко.

Однак, він нагадує, що напочатку місія створювалася з питань дотримання законодавства і демократичних прав людини у справах Юлії Тимошенко.

«Тому сказати, що є певний прогрес в цьому питанні мені достатньо складно. Я не бачу прогресу місії в цьому питанні. Думаю, оскільки розв’язалися найбільш болючі проблеми, пов’язані із питаннями Іващенка і Луценка, то місія зараз сконцентрується на питаннях вибіркового застосування українських законів і політично мотивованого правосуддя по відношенню до Юлії Тимошенко», – вважає він.

Водночас захисник Тимошенко застерігає, що нині місію спробують використати для того, щоб не розв’язувати до кінця питання політично мотивованого правосуддя і політичних репресій.

«Як зазначили практично всі очільники ЄС, звільнивши Юрія Луценка, українська влада зробила лише перший крок… При чому тут же у властивій їй манері зробила три кроки назад, довівши, що ніякого прогресу в питанні дотримання демократії не існує. Зокрема, оголосила, що не збирається звільняти Тимошенко, продовжує робити спробу притягнути Тимошенко до абсолютно сфальшованої справи щодо трагічної загибелі Євгена Щербаня і так далі», – зазначив Власенко і додав, що питання ефективності роботи місії варто оцінювати після закінчення строку їхнього мандату.

Нагадаємо, віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич повідомив у Twitter, що місія Пета Кокса і Александра Кваснєвського працюватиме до вересня. 

Як відомо, Пет Кокс і Алєксандр Кваснєвський є спостерігачами від Європейського парламенту із судових процесів над екс-прем'єром Юлією Тимошенко та екс-міністра Юрія Луценка.

До звільнення Юрія Луценка, європарламентарі Ребекка Гармс та Ельжбета Катажина Лукачієвська констатували відсутність прогресу у судових справах ув'язнених українських політиків, які відстежує місія Європарламенту Кокса-Квасневського.

Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен вважає, що у переговорах з українською владою місія Пета Кокса і Александра Кваснєвського повинна відмовитись від занадто дипломатичного підходу.