Власенко: СБУ не має законних підстав передавати справу щодо ЄЕСУ до прокуратури

29 Березня 2012, 07:24

Про це він заявив в ефірі 5 каналу, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

«Згідно з рішенням Київського районного суду міста Харкова, тільки захисники Власенко і Кожем'якін були обмежені в термінах на ознайомлення. У справі є ще два захисники – це Євгенія Тимошенко та Олександр Плахотнюк, яких ніякий суд ні в чому не обмежував», – зазначив Власенко.

«Тому Служба безпеки України не має законних підстав передавати матеріали до обласної прокуратури для затвердження обвинувального висновку», – наголосив він.

«Насправді нам не надали достатньо часу, ми захищали і відстоювали свою позицію на ознайомлення в Апеляційному суді Харківської області, ми математично показали, що для ознайомлення зі справою у встановлений термін, нам треба читати справу 27,5 годин на день. Але суд це не цікавило», – додав адвокат.

У коментарі газеті «Коммерсанть-Украина» Власенко запевнив, що Євгенія Тимошенко отримала допуск до матеріалів і вже почала ознайомлюватися з ними, але вивчити всі 72 томи ще не встигла. 

Натомість адвокат Олександр Плахотнюк зазначив, що наразі не розпочав ознайомлення зі справою, оскільки був допущений до неї як захисник лише на початку поточного тижня.

Втім, на цьому процесуальному етапі захист Тимошенко не може оскаржити дії слідства.

«Оскаржити передачу справи до суду ми не можемо, правового шляху для цього не існує», – заявив Плахотнюк. Адвокат додав, що зможе заявити про порушення своїх прав і прав його підзахисної лише після початку судових слухань. «На попередньому засіданні суду у справі ми можемо зробити заяву про те, що порушене право на захист і вимагати повернути справу на стадію досудового слідства», – повідомив Плахотнюк.

Нагадаємо, 28 березня слідчий відділ управління Служби безпеки України в Харківській області завершив ознайомлення обвинуваченої Юлії Тимошенко та її захисників з матеріалами кримінальної справи про зловживання на посаді керівника корпорації «Єдині енергетичні системи України». Тим самим СБУ виконала рішення Київського районного суду Харкова про обмеження строків на ознайомлення зі справою.

Протягом найближчих п'яти днів справу екс-прем'єра з ЄЕСУ буде передано в суд.