Власенко поскаржився в Євросуд на появу в інтернеті відео з Тимошенко

Акценти
2 Листопада 2012, 09:18

Як пише «Комерсант-Украина», Власенко зазначив, що оскаржувати в Україні постанову прокуратури Харківської області, якою було відмовлено в порушені кримінальної справи за цим фактом, не має наміру.

"Вони (влада – Ред.) самі пишуть, самі знімають і самі викладають в інтернет! Нам немає сенсу оскаржувати цю постанову в українських судах, ми додали в одну з наших скарг у Європейський суд з прав людини пункт про порушення права Юлії Тимошенко на особисте життя", – сказав захисник.

Як зазначає видання, за результатами розслідування, проведеного прокуратурою Харківської області, прихованих камер відеоспостереження в зазначених у скарзі соратників Тимошенко місцях немає.

«За допомогою фахівців у сфері інформаційних технологій оглянуті приміщення санітарного вузла на території блоку тракційного лікування, де проводиться курс фізіотерапії. Будь-який пристрій відео- або аудіоспостереження або інша апаратура передачі інформації відсутні», – сказано в документі.

Що стосується відео, то, судячи з кадрів, знято воно було з тих точок, де знаходяться камери, легально встановлені Державною пенітенціарною службою (ДПС) ще в травні цього року. У той же час, стверджують у ДПС, запис цього відео не ведеться – зображення з камер надходить на монітор за допомогою трьох кабелів і відеореєстратора, який знаходиться в опечатаному металевому ящику і не має накопичувачів інформації. Сам відеореєстратор – Lux DVR Pro 04fx2 – на час перевірки було вилучено і відправлено на експертизу. У документі говориться, що він був «без носія інформації і в пилу». У той же час, якщо ознайомитися з його характеристиками у відкритих джерелах, то можна дізнатися, що цей відеореєстратор може вести запис у реальному часі і в шести режимах.

«Відеореєстратор – це пристрій, який перетворює аналоговий сигнал в цифровий. Його завдання – перетворити і зробити запис. Класична система DVR, яка використовувалася в цьому випадку, пише апріорі, інше питання, що цю функцію можна відключити. Було це зроблено чи ні, ще треба перевірити», – пояснив консультант з інформаційної безпеки компанії« БМС Консалтинг» Богдан Бондар.

«Втручання в систему відеоспостереження, встановлену в палаті Юлії Тимошенко, могло бути скоєно за допомогою апаратури, яка може підключатися до будь кабелю системи відеоспостереження», – сказано в документі.

Щодо того, як запис міг потрапити в інтернет, співробітники, що проводили перевірку припустили, що його міг «залити» в мережу будь-хто з персоналу. У документі, зокрема, йдеться, що під час перевірки були «опитані чергові особи варти жіночої статі» – всього 15 осіб, однак вони «категорично спростували свою причетність до втручання в систему відеоспостереження і запису відеоматеріалу із зображенням Юлії Тимошенко на які-небудь носії». Виходячи з цього, був зроблений висновок, що «співробітники пенітенціарної служби будь-яких відеозаписів в палаті або інших приміщеннях лікарні «Укрзалізниці» не вели, в засобах масової інформації не розміщували, а відеозапис зроблена іншими особами».

Незважаючи на той факт, що прокуратура відмовила в порушенні кримінальної справи, з матеріалів перевірки можна зробити висновок, що правоохоронні органи продовжують шукати тих, хто це відео розмістив. Так, в документі сказано, що МВС намагається встановити IP-адресу власника облікового запису "Андрій Завальний", який розмістив ролик на YouTube. "Деякі заходи в рамках прокурорської перевірки цієї справи дійсно здійснюються МВС, але поки рано говорити про їх результати", – сказав голова прес-служби МВС Володимир Поліщук.

89