Власенко переконує, що Тимошенко можна лікувати за кордоном

8 Листопада 2012, 15:31

"Стаття 7 Кримінально-виконавчого кодексу, частина 2 говорить: засуджені користуються всіма – я підкреслюю, всіма! – Правами людини і громадянина, передбаченими Конституцією за винятком обмежень, визначених цим Кодексом, законами України і встановлених вироком суду. Ні в цьому Кодексі, ні в жодному законі України та у вироку суду не написано, що Тимошенко не можна лікувати за кордоном ", – сказав Власенко журналістам у четвер.

Він процитував також ст. 36 "Основ законодавства України з питань охорони здоров'я", відповідно до якої громадяни України можуть направлятися для лікування за кордон у разі необхідності подання того чи іншого виду медичної допомоги хворому та неможливості її надання в закладах охорони здоров'я України.

"Державні органи зобов'язані сприяти виїзду громадян України за кордон і перебуванню там в період лікування. Що неясно? Де обмеження на це право, встановлене Конституцією або законом, що стосується ув'язнених. Такого обмеження немає! Це діюча норма. Немає тут ніякого подвійного тлумачення …  ", – підкреслив Власенко.

За його словами, захист Тимошенко подає скарги на порушення її прав, хоча механізми, які дозволили б змусити пенітенціарну службу виконувати ці норми закону, "в Україні не діють".

"Звичайно, ми пишемо скарги, ми пишемо заяви з прямими посиланнями на закон, але нам кажуть, що ці закони не діють в Україні – ось і все", – сказав Власенко.

Він також зазначив, що згода Тимошенко на лікування в "Шаріте" – "це інше питання".

Нагадаємо, як раніше заявив заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області Андрій Лапинський, лікування і обстеження екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яка перебуває в стаціонарі ЦКЛ «Укрзалізниці» в Харкові, за межами України неможливе.

Як повідомлялось, 7 листопада адвокат Олександр Плахотнюк повідомив, що стан лідера опозиції Юлії Тимошенко різко погіршився, але вона не планує припиняти голодування, яке триває вже 10 добу.

Нагадаємо, 29 жовтня Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікації парламентських виборів.