Владі радять шукати гроші на соціальні програми у тендерних корупціонерів

9 Листопада 2011, 22:26

За його словами, заяви віце-прем’єра Тігіпка про те, що в держави немає коштів на соціальні виплати та підвищення прожиткового мінімуму, є чистої води лицемірством на тлі неконтрольованих розтрат бюджетних коштів чиновниками через тендерні процедури, зокрема, придбання товарів і послуг в одного учасника.

Наливайченко звернув увагу на те, що за офіційними даними Рахункової палати України, у 2010-му за позаконкурентною (читай – корупційною) процедурою було здійснено майже 63% державних закупівель. При цьому, якщо середня вартість однієї закупівлі, здійсненої на конкурентних засадах, становила 1,5 млн. грн., то середня вартість однієї закупівлі, проведеної на позаконкурентних засадах, – 51 млн. гривень.

За висновками Головного контрольно-ревізійного управління України, втрати бюджету від застосування корупційних тендерних схем у минулому році становили понад 10 млрд. грн., а за оцінками експертів «Transparency International», держбюджет щорічно втрачає близько 3 млрд. євро.

Наливайченко наголошує, що тендерна корупція з’їдає бюджетні кошти, які мали б піти на фінансування соціальних програм, наповнюючи кишені вузького прошарку чиновників на центральному і регіональному рівнях.

«Така ситуація абсолютно влаштовує теперішню владну команду», – сказав він.

На це вказують як нещодавно ухвалений новий закон про держзакупівлі, який суттєво розширює можливості для корупційних зловживань, так і відсутність реальної протидії правоохоронних органів тендерним розкраданням.

«Зрештою, достатньо ознайомитися з даними офіційного вісника держзакупівель та незалежного сайту «Наші гроші» для того, щоб переконатися, що співучасниками тендерної змови є багато урядовців і народних депутатів, які на телекамери рвуть на собі сорочку за народ», – говорить Наливайченко.

Він підкреслив, що знищення корупційних схем у сфері держзакупівель є першочерговим кроком для наведення порядку в державі та ефективного використання бюджетних коштів в інтересах громадян.

Як повідомлялось, за інформацією Державної служби статистики на здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг за січень-вересень 2011 витрачено 71 млрд 642,5 млн грн, що в 4 рази перевищує суму коштів, витрачених на держзакупівлі за аналогічний період минулого року (17 млрд 701,6 млн грн).