Влада заборгувала бюджетникам зарплат на 1,3 млрд грн

18 Грудня 2012, 13:53

Станом на 10 грудня випадки заборгованості з виплати зарплати виявлено у більшості областей України. "Серед причин заборгованості слід відзначити виплати, які не мали обов’язкового характеру, але проводилися, незважаючи на брак коштів для виплати заробітної плати. Крім того, при незабезпеченості видатків додаткові грошові ресурси витрачалися без урахування пріоритетності видатків. Інакше кажучи, маючи змогу виплатити заробітну плату (яка належить до захищених видатків), місцеві керівники фінансували, скажімо, капітальні чи інші непершочергові, а інколи й цілком сумнівні видатки", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, після первірки, що продовжується,  такі факти виявлено в низці областей та в окремих міських та районних бюджетах Одеської, Черкаської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. "Подекуди суми непершочергових видатків становили десятки мільйонів гривень", – наголошують в Держфінінспекції.

Відзначається, що також  до обмеження видатків на освіту, охорону здоров’я та культуру призвело збільшення органами місцевого самоврядування обсягів фінансових ресурсів на власне утримання за рахунок доходів, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів. 

Зокрема, у міському бюджеті Житомира затверджена сума видатків на утримання органів місцевого самоврядування становить понад 27,6 млн грн, що майже на 11,3 млн грн більше за розрахункові показники Мінфіну – 16,3 млн грн. "Зростання обсягів видатків пояснюється, зокрема, введенням додатково 19 штатних одиниць, з них 3 посад водіїв, 9 посад прибиральниць та 7 додаткових посад управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища міської ради. На порушення п. 7 ст. 78 Бюджетного кодексу рішенням міської ради від 23 листопад при невиконанні доходної частини бюджету були внесені зміни до доходної та видаткової частини на загальну суму 49,6 млн грн для недопущення виникнення небюджетної кредиторської заборгованості", – повідомили в Держфінінспекції.

Черговою причиною заборгованості у відомістві вважають те, що місцеві органи влади не приділяють належної уваги питанням оптимізації мережі бюджетних установ, що спричиняє збільшення видатків місцевих бюджетів та ускладнює оптимальний та ефективний розподіл фінансових ресурсів на місцях."На Чернігівщині лише за рахунок оптимізації чисельності працівників органів місцевого самоврядування та малокомплектних шкіл економія бюджетних коштів області може становити близько 77 млн грн. Те саме стосується й інших областей, зокрема Івано-Франківської, Київської та Сумської", – наголосили в відомстві.

Як повідомлялось, загальний обсяг заборгованості із зарплат на 1 жовтня по Україні становив 927 млн грн, згідно з даними Держстату.

У листопаді профспілки заявили, що для здійснення в 2012 році всіх виплат бюдженикам не вистачає приблизно 10 млрд грн.