"Ми наблизилися до виконання першого законодавчого етапу ПДВЛ. Нам залишилося прийняти ще два законопроекти – про антикорупційну політику та про боротьбу з дискримінацією. Документи готові і внесені до парламенту, ми сподіваємося, що вони будуть прийняті найближчим часом", – заявив Кожара, якого цитує "Коммерсантъ-Украина".
"Молдова отримала план дій після нас і вже в листопаді 2012 року перейшла до виконання другого етапу. Грузія отримала ПДВЛ тільки в 2013 році, але рівень її законодавства дозволяє прогнозувати, що безвізовий режим з ЄС буде введено вже в 2015 році", – зауважив Кожара.
Міністр закликав "подвоїти зусилля" і прийняти два останніх законопроекти, необхідних для завершення виконання Україною першої фази ПДВЛ.
"Країни ЄС йшли від кримінальної відповідальності за мужолозтво до антидискримінаційної філософії 30-40 років, а від України вимагають пройти цей шлях за 17 років. Це все одно, що народити дитину за два місяці. Це неможливо, – заявила депутат від Партії регіонів Інна Богословська, – Ми просимо ЄС з розумінням поставитися до того, що деякі речі ми не зможемо зробити не раніше, ніж це дозволить ситуація в суспільстві".
Водночас, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко наголосив, що прийняття антидискримінаційного законодавства є вимогою ЄС до всіх країн, що претендують на безвізовий режим.
"Якщо Євросоюз знизить планку для України, його відразу ж звинуватять у подвійних стандартах. Це буде скандал. Треба взяти на себе відповідальність і прийняти цей закон. Ми пасемо задніх, а Молдова в наступному році отримає безвізовий режим", – заявив Сушко.
Народний депутат Ірина Геращенко (УДАР) назвала позицію Партії регіонів "суперечливою", а народний депутат Борис Тарасюк ("Батьківщина") звинуватив нинішню владу в саботажі ПДВЛ.
Втім, глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінські відзначив "велику роботу" уряду у виконанні ПДВЛ і висловив надію, що Верховна Рада встигне прийняти необхідні закони до саміту Східного партнерства у Вільнюсі.