Влада Вроцлава зупинила марш націоналістів через антиукраїнські гасла

12 Липня 2019, 12:00

У Вроцлаві десятки націоналістів влаштували марш  до пам'ятника жертвам Української повстанської армії, який зупинила міська влада через розпалювання ненависті до українців.Про це повідомляє польське видання Gazeta wyborcza.

 

 

Зокрема, метою маршу було "вшанування пам'яті чоловіків і жінок, молодих і старих поляків, яких не вбивала і не депортувала радянська влада до Сибіру, ​​а яких вбивали українці під час так званої кривавої неділі".

 

Так, акція була організована колишнім священиком Яцеком Мендляром і одним з лідерів націоналістів Романом Зелінським. Зазначимо, що Роман Зелінський є лідером Вроцлавського футбольного фан-руху. У 2015 році він був засуджений за ненависть на расовому і національному підґрунті у своїй книзі "Як я закохався в Адольфа Гітлера".

 

Водночас влада вирішила зупинити марш через менш ніж годину.

 

"Наші родичі померли, і ця жінка затикає нам рота, тому що бандерівців називаємо українцями, а яка є правда?" – кричав Мендляр.

 

 

 

 

Крім того, під час заходу лунали словесні образи влади і поліції, тож правоохоронцям довелося оточити місцевих урядовців. 

 

Нагадаємо, 10 березня у Польщі викликали поліцію через привітання голови Волинської облради Олександра Пирожика "Слава Україні. Героям Слава", яке він виголосив під час вшанування жертв Армії Крайової у селі Сагринь. Один з присутніх на заході поляків потрактував це привітання як героїзацію Степана Бандери, що згідно з прийнятими недавно змінами до закону про Інститут національної пам’яті у Польщі, заборонено. Чоловік викликав на кладовище поліцію.