Влада Вірменії підвищила тарифи на електроенергію

3 Серпня 2015, 10:49

У Вірменії з 1 серпня набули чинності нові підвищені тарифи на електроенергію.

17 червня Комісія з регулювання суспільних послуг (КРСП) Вірменії прийняла рішення підвищити тариф на електроенергію з 1 серпня 2015 на 6,93 драма за 1 кВт.год. До 1 серпня тариф становив 41,85 драма за 1 кВт.год. в денний час і 31,85 за 1 кВт.год. – у нічний.

З відповідною заявкою в КРСП Вірменії звернулася на початку травня компанія "Електричні мережі Вірменії" (ЕМВ), на 100% належить російському ВАТ "Інтер РАО".

Нагадаємо, наприкінці червня і в липні з вимогою скасувати рішення про підвищення тарифу на електроенергію протягом кількох тижнів в Єревані та інших містах країни проводилися акції протесту. Президент Вірменії Серж Саргсян наказав провести незалежний аудит в компанії ENA, відтермінувавши підвищення тарифів доти, доки не оприлюднять його результати.

Уряд Вірменії погодився сплатити різницю тарифів на електроенергію, поки в компанії "Електромережі Вірменії" проходить аудит. Домовленість про проведення аудиту в компанії "Електричні мережі Вірменії" (дочірньої компанії ІНТЕР РАО ЄЕС) була досягнута напередодні на зустрічі президента Вірменії з міністром транспорту РФ Максимом Соколовим.

2 липня Генпрокуратура Вірменії попросила Спеціальну слідчу службу перевірити законність застосування поліцією сили під час розгону учасників протесту проти підвищення тарифів на електроенергію.

5 липня поліція Вірменії відкинула ультиматум протестувальників, а 6 липня дала годину для розбору барикад. Згодом поліція розібрала барикади.