Влада Самоа відмінила 30 грудня

27 Грудня 2011, 18:42

Острівна держава Самоа в південній частині Тихого океану на цьому тижні зробить стрибок в майбутнє. Група островів викреслила зі свого календаря 30 грудня,і в четвер опівночі країна перейде з 29 грудня до 31 грудня. Таким чином, країна перейде на інший бік міжнародної часової лінії та стане першою в світі країною, яка зустріне новий 2012-й рік.

Стрибок у датах має вагомі причини. «Зміна часового поясу зробить легшим підтримання ділових контактів з Новою Зеландією, Австралією та Азією», – заявив прем’єр-міністр країни Туілаепа Саілеле Маліелегаоі.

Самоа вже колись стрибала в іншому напрямку. Так, в 1892 році  країна зробила це в надії, що часова близькість з США дасть свої дивіденди. Наразі ж економічний інтерес країни лежить в іншому напрямку. Азія, Австралія та Нова Зеландія розташовані на захід від часової лінії. До цього часу «п’ятниця» в Самоа була «суботою» в Новій Зеландії та Австралії. З 31 грудня  усюди буде один і той же день.

«Звичайні люди схвильовані», – заявив прес-секретар уряду Уале Папаліі в столиці Апіа. «Сам я розслаблений, потрібно лише змінити календар», – додав він.

Підготовка до цієї події наразі йде повним ходом. У церемонії, яка відбудеться у четвер опівночі в приміщенні міністерства праці, візьмуть участь 300 осіб. «Це стане великим стрибком вперед», – заявила речниця міністерства Юлія Петео.