Влада “подарує” українцям на Новий рік подорожчання холодної води

14 Грудня 2011, 10:16

Про це пише «Коммерсант-Украина» у матеріалі «Пить надо менше».

Так, тарифотврення буде поділено на п’ять категорій. П'ята категорія, тимчасова, об'єднає споживачів, які платять за воду за нормативами або показниками будинкового лічильника. Перші чотири – за приладами обліку в квартирах.

У комісії уточнили, що «введення блокової системи тарифоутворення дозволить регулювальникові відмовитися від ділення споживачів на побутові і непобутові категорії». Перший блок тарифу торкатиметься громадян, які щомісячно споживають до 2 кубометрів холодної води. «Вартість кубометра складе 1,5 грн. і буде однаковою для усієї країни. Ця ціна соціально спрямована, оскільки враховує інтереси незаможних громадян», – пояснив радник глави Нацкомпослуг з економічних питань Дмитро Арлачов. На долю цих абонентів доводиться усього 3% обсягу води.

Надалі ціни на водопостачання ростимуть із збільшенням обсягу споживання на 4 кубометри. «Ми обговорюємо критерії для визначення ціни за кубічний метр у рамках певних блоків: чи будуть вони єдиними для усіх або ні, чи будуть встановлені коефіцієнти для маловодих і промислових регіонів», – уточнив пан Арлачев. Різниця в ціні на воду між другим (2-6 кубометрів; 8% споживаної води) і третім (6-10 кубометрів; 18%) блоками може скласти 40%, а ті, хто споживає понад 10 кубометрів (71%), переплачуватимуть ще 20-25%.

Інші громадяни, квартири яких не оснащені лічильниками, платитимуть за нормативом на 5-10% дорожче, ніж в четвертій категорії. Система розрахунку тарифу буде складною.

«Якщо людина споживає 15 кубів, то перші 2 куби він сплатить за фіксованою ціною, а кожні наступні 4 куби – за тарифами для кожного блоку», – відмітив Арлачов.

У комісії ще не називають конкретної вартості води для споживачів без лічильника, але вже упевнені, що люди почнуть масово встановлювати прилади обліку і різко економити на них.

Нагадаємо, у липні міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк заявив про необхідність введення в Україні диференційованих тарифів на воду в залежності від обсягу її споживання.

У червні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що вважає недоцільним підвищення тарифів на газ і тепло для населення.