Влада почала переслідувати журналістів, які висвітлювали протести Автомайдану

16 Січня 2014, 08:15

Зокрема, журналіст Мирослав Откович повідомив, що 15 січня працівник Державтоінспекції зупинив його за порушення, яке нібито відбулося 28 грудня 2013 року, коли Автомайдан здійснив автопробіг до маєтку генпрокурора Віктора Пшонки.

"Патрульна машина ДАІ стояла під мостом на в’їзді на міст Патона, там, де стояти заборонено. Щойно я проїхав повз, працівники ДАІ "сіли на хвіст" і вже на Набережній ввімкнули червоні проблискові маячки", – розповів він.

"Інспектор не зумів назвати причину зупинки і необачно зізнався: "По вашому автомобілю є відповідні вказівки".

Далі інспектор повідомив, що оформлятиме протокол за правопорушення, яке трапилось приблизно тиждень тому. Коли саме не знав і кудись гарячково дзвонив по телефону", – зазначив Откович.

"Так само інспектор не міг визначитись, що саме мені інкримінують – "не зупинку на вимогу" чи "не пристебнутий ремінь безпеки", – додав журналіст.

"Згодом телефоном невідомий інспектору повідомив, що правопорушення трапилось минулого року 28 грудня. Тоді активісти Автомайдану пікетували будинок генпрокурора Пшонки, а журналісти висвітлювали цю подію", – пояснив Откович.

"Чому зупинили саме зараз, а не раніше? Чому не разом з усіма в першу чи другу хвилю "протокольних репресій"?  14 січня я почав журналістське розслідування на тему фальсифікації протоколів працівниками ДАІ", – зазначив він.

"Лише вчора записав інтерв’ю з двома автомобілістами на передодні суду, їх адвокатами та лідерами Автомайдану. Дії працівників ДАІ мають всі ознаки перешкоджання журналістській діяльності", – підкреслив журналіст.

Окрім того, журналістку "Української правди" Оксану Коваленко також можуть позбавити водійських прав – на неї вже склали протокол, незважаючи на те, що на місці правопорушення вона не була присутня, про що написала в поясненні.

Як повідомлялось, суди вже винесли кілька рішень про позбавлення водійський прав людей, які 29 грудня з’їздити до Межигір'я, де розташована резиденція президента Віктора Януковича.

Їх звинувачують у тому, що вони нібито не зупинились на вимогу працівника ДАІ. При цьому жодних доказів цього факту ДАІ не наводить.

Щонайменше на 2080 машин складено такі рапорти.

У вівторок, 14 січня, рішенням суду було позбавлену маму активістки Автомайдана Ольги Швець – Людмили Швець. За її словами, Людмила Швець 29 грудня не могла бути на зазначеному в рапорті даішника місці правопорушення, бо в цей час була на чергуванні в лікарні протягом доби. Однак, незважаючи на докази невинуватості, суддя вже виніс рішення про позбавлення її прав.

В одного з лідерів Автомайдану Сергія Коби арештували все рухоме майно. 

Активісти Автомайдану мають намір звертатися до Європейського суду з прав людини, якщо суди безпідставно позбавлятимуть їх водійських прав через те, що вони з'їздили у Межигір'я 29 грудня.