Влада Північної Македонії оголосила про дострокові вибори через зрив євроінтеграції

21 Жовтня 2019, 09:53

Прем’єр Північної Македонії Зоран Заєв оголосив про проведення дострокових парламентських виборів 12 квітня 2020 року. Про це повідомило Deutsche Welle, цитуючи заяву прем'єра у неділю, 20 жовтня, за підсумками консультацій з політичними силами.

 

Таку заяву Заєв зробив незадовго після того, як Франція, Нідерланди і Данія заблокували рішення Брюсселя почати зі Скоп'є й Тираною переговори про вступ до Євросоюзу. Прем'єр у відповідь повідомив, що хоче, щоб подальший курс Скоп'є визначили виборці.

 

Відтак, вибори відбудуться на вісім місяців раніше запланованого.

 

При цьому, раніше очолюваний Заєвим Соціал-демократичний союз Македонії наполягав, щоб вибори відбулися вже наприкінці грудня, однак пізніше погодився з вимогами опозиції дозволити технічного уряду взяти на себе підготовку до голосування. Ці функції будуть покладені на технічний уряд з 3 січня.

 

Нагадаємо, переговори про вступ Північної Македонії до ЄС стали можливим після того, як 13 лютого Республіка Македонія офіційно змінила назву на Північну Македонію, таким чином врегулювавши спір з Грецією. Греція наполягала на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

 

У червні ЄС відклав початок офіційних переговорів про вступ Албанії та Північної Македонії на жовтень. Єврокомісія радила розпочати переговори після проведення необхідних реформ.

 

Однак, у результаті міністри закордонних справ Франції, Нідерландів і Данії визнали, що реформи правової системи і адміністративного управління в Північній Македонії та Албанії проведені в недостатньому обсязі.

 

Єврокомісія і, зокрема, Німеччина, виступали за початок переговорів про вступ. Прихильники переговорного процесу посилалися на висновок Єврокомісії, згідно з яким Албанія і Північна Македонія виконали умови, висунуті ЄС. Початок консультацій вже було їм обіцяно.

 

На вступ до ЄС також претендують балканські країни Сербія та Чорногорія. Вони можуть стати членами ЄС уже до 2025 року.