«Сьогодні представники правлячої фінансово-політичної групи використовують міліцію спільно з кримінальними елементами для захоплення найпривабливіших підприємств та об’єктів бізнесу», – заявив Томенко.
«Принцип дуже простий: якщо ви представник бізнесу і співпрацюєте з Партією регіонів, то маєте поділитися часткою свого бізнесу (у різних ситуаціях від 10% до 30%), якщо ж ви не співпрацюєте з владою, або ще гірше – підтримуєте опозицію, – то мусити віддати 70% свого бізнесу», – пояснив віце-спікер.
За його словами, на підприємців, які не погоджуються на такі «справедливі» відносини з керуючою та направляючою фінансово-політичною групою в Україні, чекають підпали, обшуки, напади.
Томенко вважає, що в «країні відбувається не стільки перерозподіл бізнесу, як фактично його захоплення».
Він наголосив, що малий бізнес практично знищений неадекватним Податковим кодексом, а середній сьогодні знаходиться в стадії такого «перерозподілу».
«Влада залишила бізнесу два варіанти: або тікати з країни, або готуватися до протесту», – підкреслив віце-спікер.
«Таким чином, як не дивно, головною рушійною силою протесту проти влади ближчим часом можуть стати не соціально-незахищені, а в першу чергу бізнес», – вважає Томенко.
Як повідомляв Тиждень, з початку 2011 року внаслідок посилення фіскального тиску понад 56 тисяч підприємців згорнули легальний бізнес.
Водночас, за словами віце-прем`єр-міністра Сергія Тігіпка, кількість платників податків до 1 квітня скоротилася на 400 тис осіб.
Читайте також: Лише початок. Українське суспільство готове до організованих дій