Влада Німеччини попередила вболівальників про можливе шпигунство під час ЧС-2018 в РФ

26 Березня 2018, 09:54

Влада Німеччини заявила про можливості шпигунства під час ЧС-2018 в Росії, та порекомендувала вболівальникам і посадовцям не брати у поїздку смартфони. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

"Звертаємо увагу, що особисті смартфони та інші електронні пристрої теж можуть стати об'єктом шпигунства. Тому рекомендуємо не брати їх з собою (на ЧС-2018. – Ред.)", – наголосили в МВС Північного Рейну-Вестфалії.

 

Зокрема, в інструкціях місцевого  МВС також згадується так званий паспорт уболівальника (Fan ID), який необхідно оформити.

 

Натомість замість смартфона радять узяти кнопковий телефон "без доступу до інтернету" та без службових контактів.

 

"В минулому були інциденти в Росії й Туреччині, коли у мандрівників на деякий час забирали телефони, а потім повертали без пояснень. Згодом з'ясовувалося, що дані з них були зчитані", – підкреслив представник регіонального МВС Тобіас Дункель.

 

У  свою чергою,другою причиною стурбованості стала процедура оформлення Fan ID, яка дозволяє іноземцям безвізовий в'їзд до Росії.

 

"Хоча рекламується безвізовий в'їзд в РФ, за допомогою Fan ID створений компенсуючий захід. При заявці на паспорт уболівальника потрібно ввести велику кількість даних", – відзначили у німецькому відомстві.

 

Так, персональні дані уболівальника передаються у "федеральний орган виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки

 

Крім того, німецьке відомство заборонило власним працівникам  вписувати робочий телефон, службову електронну адресу.

 

Нагадаємо, 23 березня глава Міністерства закордонних справ Британії Борис Джонсон передбачив, що президент Росії Володимир Путін буде прославляти себе на Чемпіонаті Світу з футболу цього літа таким же чином, як і Адольф Гітлер на Олімпійських Іграх у Берліні в 1936 році.

 

Раніше новий міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеєгофер висловився проти бойкоту чемпіонату світу з футболу, який пройде влітку в Росії. Зеєгофер вважає, що спорт не потрібно вплутувати у політику.

 

Як повідомлялось, за бойкот чемпіонату висловилися в Україні. Зокрема міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав світ бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії через ймовірну причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки.