Влада неспроможна досягти успіхів у економіці

14 Жовтня 2010, 14:27

Влада лукавить, коли говорить про економічні успіхи, оскільки кількість безробітних в Україні не зменшується.

Про це заявив народний депутат, лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк, повідомили Тижню в прес-службі партії.

За словами Яценюка, індекс економічного зростання номер один у всьому світі – це рівень безробіття.

«Проблема безробіття в Україні не вирішена взагалі: як було на початку року 2 мільйони безробітних, так і залишилось. Це індикатор того, що в економіці України не відбувається жодних позитивних зрушень», – підкреслив Яценюк.

Вінзазначив, що цифра зростання ВВП, яку уряд подає як найбільше своє досягнення, не є вичерпним показником покращення ситуації.

«Навіть якщо буде 30%зростання ВВП, але залишиться 2 мільйони безробітних, це нічого не означатиме», – пояснив політик.

Він підкреслив, що жодних економічних успіхів в Україні немає.

«Інфляція у вересні – 2,9% – поставила рекорд за останні 12 років. А з набирання нових боргів уряд Азарова перевершив уряд Тимошенко. Юлія Володимирівна взяла 12 мільярдів доларів кредиту в Міжнародного валютного фонду, а Микола Янович, який її дуже активно критикував і казав, що ніколи так не робитиме, пішов далі – взяв у МВФ 15 мільярдів», – наголосив Яценюк.

За його словами, нікуди не зникли, і проблеми з відшкодуванням ПДВ. У вересні випустили податкові облігації, припинивши відшкодування ПДВ грошима. Але кому вони дісталися – інформації немає.Більше того, уряд продовжує збирати податки напереді деякі податки сплачено вже на рік уперед.

«Не зростає і обсяг інвестицій в українську економіку. А замість того, щоб покращити ситуацію в точці зростання вітчизняної економіки – аграрному секторі, – в цій галузі вводяться нові заборони, квотування і не дешевшають кредити», – підкреслив Яценюк.

Нагадаємо, результати опитування, проведеного Міжнародною фундацією з виборчих систем свідчать, що більшість українців вважає економічну ситуацію гіршою, ніж торік. Зокрема, три чверті українців занепокоєні високою інфляцією, половина -безробіттям та бідністю.

читати ще