Влада неготова позбавляти податкових пільг близький до неї бізнес

Акценти
11 Листопада 2012, 12:03

Розгляд Верховною Радою законопроектів № 11284-11285, що передбачають удосконалення адміністрування податків і зборів наразі відкладається.

«Поточна несприятлива макроекономічна динаміка разом з умовами МВФ вимагають від влади або урізати тіньові пільги своїх основних спонсорів, або скорочувати бюджетні витрати. Як показують останні події, ні до першого, ні до другого варіанту влада поки не готова», – пише оглядач.

За даними видання, проходження законопроектів (№11284-11285), що покликані забезпечити додаткові надходження до бюджету, застопорилося в профільному комітеті навіть у вже досить урізаному варіанті. Зокрема, розгляд законопроекту №11285, поданого на розгляд парламенту урядом, планувався ще 16 жовтня. Основною метою документа є перекриття схем ухилення від сплати податків при операціях з цінними паперами. А головною новацією – введення акцизів на операції з цінними паперами в Україні за ставкою 3% для позабіржових угод з цінними паперами, за ставкою – 0,1% для позабіржових угод з паперами, включеними до біржового реєстру. Операції на 10 українських біржах передбачається звільнити від сплати акцизного збору повністю

За даними Міфіна і податківців, за перше півріччя 2012 року із країни через схеми з використанням цінних паперів виведено $3,5 млрд.

Біржові операції з похідними фінансовими інструментами передбачається зробити безкоштовними, а позабіржові – супроводжувати сплатою п'яти неоподатковуваних мінімумів (85 грн).

Нововведення повинні дозволити податковій ефективніше адмініструвати угоди на ринку цінних паперів, припиняючи ті з них, які використовуються для мінімізації оподаткування та виведення коштів за кордон.

За інформацією Світового фінансового співтовариства (Global Financial Integrity- організація, щобазується уВашингтоні, яка оголосила своєю місією боротьбу зтіньовим відтоком капіталу), з 1998 по 2008 рік включнозУкраїни нелегально виведено $95,8 млрд.

За підрахунками експертів Національного інституту стратегічних досліджень у 2000-2008 роках тіньовий відтік капіталу зУкраїни склав $82млрд.

Як повідомлялось, згідно зрезультатами дослідження, проведеного на замовленням неурядової організації Tax Justice Network, Україна входить упершу двадцятку країн, резиденти якої накопичили найбільші офшорні капітали– $167 млрд.

Читайте також: Ерозія капіталу – ознака планово-збиткової економіки

90