Влада намагається відновити антигуманні методи кримінального переслідування

15 Червня 2011, 16:59

За словами членів Робочої групи, їм надіслано для ознайомлення фактично готовий проект Кримінально-процесуального кодексу, розроблений експертами Міністерства юстиції та Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права.

Віктор Швець назвав такий підхід «кулуарним».

«Членами Робочої групи є переважно керівники органів державної влади, що мають відношення до системи кримінальної юстиції, натомість – жодного представника громадських організацій, а більшість відомих вчених залишено поза межами цього поважного «форуму», – сказав він.

«Якщо до цього додати останні ініційовані владою та проведені через парламент зміни до чинного КПК України (обмеження права на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, ліквідація інституту народних засідателів тощо), то стає очевидним вектор на реставрацію антигуманних методів кримінального переслідування, що жодним чином не співвідноситься із світовими тенденціями гуманізації кримінальної юстиції», – наголосив Швець.

За його словами, такі законодавчі кроки відбуваються на фоні «кричущих випадків вибіркового застосування чинних положень КПК до низки обвинувачених, увагу на що неодноразово звертали поважні міжнародні інституції».

«Так звані «справа Тимошенко» та «справа Луценка» є лише однією з ілюстрацій того, що чинна влада не лише вдалася до кримінального переслідування своїх опонентів та критиків, але й здійснює це з чисельними порушеннями прав людини та національного законодавства», – додав Віктор Швець.

У свою чергу Юрій Трегубов відзначив, що питання реформування кримінального судочинства є дуже актуальним, проте «спосіб розробки та втілення нового законодавства, обраний нинішньою владою, аж ніяк не можна вважати таким, що відповідає реаліям справжнього демократичного суспільства».

Він також додав, що влада демонструє гасло іспанського диктатора Франко: «Друзям – все, ворогам – закон».

«Я виступаю категорично проти використання кримінального законодавства для досягнення політичної мети», – сказав Трегубов.

Швець і Трегубов наголосили, що за таких обставин не можуть брати на себе відповідальність за даний документ.

Як повідомлялось, парламенті мають намір перерозподілити повноваження між комітетами з метою прискорити процес прийняття нового Карно-процесуального кодексу (КПК).

Це робиться для того, щоб передати Карно-процесуальний кодекс з комітету Щвеця (Віктор Швець, депутат фракції «БЮТ-Батьківщина», голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності) в комітет Ківалова (Сергій Ківалов, депутат фракції Партії регіонів, глава комітету з питань правосуддя.