Влада морочить голову людям розмовами про пенсійну реформу

5 Червня 2011, 16:56

«Це смішна заява. Як може держава не сплачувати пенсії? Можуть не сплачувати інші видатки, але не пенсії», – заявив Мельничук.

Експерт пояснює, що держава зобов’язана виконувати пенсійні зобов’язання, оскільки вони визначені законом.

«Держава ніколи не піде на те, щоб не виплачувати пенсії. Пенсіонер повинен отримати те, що йому визначено як пенсія. Це є дуже жорсткі зобов’язання держави. Вони регулюються величезною кількістю законів, починаючи від закону «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», спеціальні закони і т.д», – зазначив він.

Мельничук наголошує, що держава завжди виконувала свої пенсійні зобов’язання. «Інша справа, що в нас в Україні вже є така практика, коли йшли затримки із виплатами пенсій у середині 1990-х років. Але це викликало колосальне обурення громадян», – розповідає експерт.

Мельничук пояснює при цьому, що у Пенсійному фонді «вже давно грошей не вистачає». Зокрема, за минулий рік дефіцит склав 34 млрд гривень.

Експерт нагадує, що в Україні – один із найбільших пенсійних зборів. Крім того, «у нас є 5 додаткових зборів». «А грошей не вистачає. А чому не вистачає? Тому що сама система не працює. Пенсійна система такого типу, вона тупікова», – пояснює Мельничук.

Експерт зауважує, що запропоновані віце-прем’єром заходи не можна називати реформою. «Те, що пропонує уряд, не є пенсійна реформа. Реформа – це коли змінюється щось по суті, запровадження іншого типу пенсійної системи. Це підміна понять», – підкреслив він. Як приклад суттєвих змін експерт називає створення додаткового накопичення пенсійного забезпечення.

Те, що пропонує Тігіпко, має назву «параметричні зміни солідарної системи». На думку Мельничука, ці заходи потрібно вводити. «Із 1 січня мабуть треба вводити більшість  із того, що тут передбачено», – заявив він.

«Взагалі мета цих заходів, вона зрозуміла – збалансувати видатки і доходи державного бюджету. А з точки зору звичайної людини – це заставити її довше працювати, при чому менше їй платити. Тому, звичайно, люди проти цього. А уряд змушений іти на такі заходи, тому що своєчасно все це не було зроблено. І тому сьогодні дійшло до таких заяв», – зазначив експерт.

Нагадаємо, за словами Тігіпка, якщо Верховна Рада не підпримає запропоновані урядом зміни до пенсійної системи, тодо 2014-2015 років пенсії буде нічим платити.

За даними віце-прем’єра, в Україні кількість пенсіонерів сягає 13 млн 766 тис осіб, а кількість платників внесків до Пенсійного фонду на постійній основі – 14 млн осіб.