Зараз, як стверджує влада, лояльні полковнику Каддафі війська прямують до міста Бенгазі, головного оплоту повстанських сил.
Проте міжнародні новинні агентства сумніваються в істинності цих заяв.
Крім того, ВВС повідомляє про стрілянину у Тріполі, яка почалася приблизно о 5.45 ранку за місцевим часом – вогонь зі стрілецької та важкої зброї був чутний по всьому місту.
Однак представники уряду переконують, що стрілянина по всій столиці Тріполі перед світанком була імпровізованим святковим салютом. Незалежного підтвердження цієї заяви поки не надійшло.
Представник уряду Мусса Ібрагім заявив агентству Reuters: "Я запевняю вас, запевняю вас, запевняю вас, що в Тріполі нічого не відбувається".
"Все спокійно. Тріполі під контролем на 100 відсотків. Те, що ви чуєте – це святковий салют. Народ вийшов на вулиці, люди танцюють на площі", – заявив він.
Протести в Тріполі мали місце, проте Каддафі досі зберігав там сильні позиції. Місто залишається його основним оплотом у спробах придушити повстанців, які взяли під контроль значну частину східних районів країни, а також кілька міст ближче до Тріполі.
Між тим, за повідомленнями із Бенгазі, повстанці сформували там Національну раду Лівії, яка складається з 30 осіб. Вони заявляють, що рада повинна стати єдиним представником країни.
Повстанці взяли під контроль значну частину країни в ході двотижневого повстання проти Каддафі і до цих пір відкидають повідомлення про те, що втратили якісь населені пункти.
У суботу проурядові сили намагалися повернути контроль над містом Ез–Завія в 50 км на захід від Тріполі. За місто розвернувся запеклий бій.
Війська Каддафі звинуватили у тому, що вони без розбору обстрілювали мирних громадян під час спроби взяти місто. За словами очевидців, в боях загинуло щонайменше 30 людей, в основному цивільні особи.
За оцінкою ООН, понад тисячу осіб загинули під час подій у Лівії, які послідували за масовими виступами в сусідніх Тунісі та Єгипті, де були повалені президенти.
Рада Безпеки ООН минулого тижня схвалила санкції, які передбачають заморожування активів і заборону пересування полковника Каддафі, його родини і найближчих сподвижників. Згідно із резолюцією, Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування можливих злочинів проти людяності керівництвом Лівії.