Влада хоче побудувати вертолітний майданчик поблизу могили Шевченка. Ніби до Євро-2012

1 Лютого 2011, 17:56

За його словами, для проведення Євро-2012 пропонується виділити кошти для гелікоптерного майданчика на десять посадкових місць з пасажирським терміналом пропускною спроможністю п’ятдесят пасажирів на годину.

Також планується побудувати під’їзну дорогу до майданчика у селі Пекарі Канівського району Черкаської області.

На проект пропонується виділити близько 3 мільйонів гривень, зазначив віце-спікер.

“Виникає питання: що на місці поховання Тараса Шевченка будуть робити футболісти?”, – запитав Томенко. Він наголосив, що це лише один приклад, “а їх багато”.

Зокрема, за його словами, у Львівській, Харківській та інших областях з метою будівництва інфраструктури для Євро-2012 вилучено “вже стільки землі, що, очевидно, не лише об’єкти, а й конкретні люди для приватних потреб будуть проводити будівництво”.

“Тому парламент повинен заслухати що вже зроблено, які закупівлі здійснені, чи є порушення, а потім розглядати законопроекти щодо можливого послаблення державного контролю”, – підкреслив Томенко.

Він додав, що направить звернення прем’єру з проханням дати роз’яснення, навіщо для проведення Євро-2012 будувати вертолітний майданчик недалеко від місця поховання Тараса Шевченка.

“Української правди” оприлюднила погоджений центральним органом виконавчої влади документ із забезпечення здійснення заходів з підготовки та проведення Євро-2012 процедури закупівлі в одного учасника “проектно-вишукувальних робіт” з даного об’єкту.

Замовник будівництва –  ДП “Льодові арени”, учасник конкурсу, який і виконуватиме роботи з будівництва майданчика, – ТОВ “Дольнік і Ко”.

Згідно з документом, фінансування планується здійснити “за рахунок коштів державної підтримки з очікуваною вартістю 2635218,53 грн”.