Влада Казахстану впевнена, що сам Аллах дозволив їй будувати АЕС

16 Березня 2011, 22:48

Казахстан, який займає друге місце в світі за запасами урану, поки не має власних атомних станцій і не споживає продукти ядерного циклу.

Астана останні п'ять років виношує плани будівництва на заході країни першої атомної станції. На сайті держкомпанії Казатомпром йдеться, що казахстансько-російське СП планує в 2016 році будівництво першого блоку реактора потужністю 300 мегават, пуск другого блоку намічений на 2017 рік.

"Відомі події в Японії породили проблеми радіофобії", – сказав Турганов на електроенергетичній конференції в середу. "Все одно, ми вважаємо, що будівництво атомної електростанції має бути в Казахстані, тим більше, всі умови для цього у нас є", – повідомив він.

"За запасами урану ми в світі знаходимося на другому місці, з видобутку ми попереду всіх, тому сам Аллах звелів нам займатися цими питаннями", – заявив Турганов.

"Повинен бути ретельний відбір проектів, і велика увага має бути приділена питанню безпеки", – наголосив Турганов, коментуючи перспективи будівництва ядерної станції в Казахстані.

Нагадаємо, руйнівний землетрус і подальше за цим цунамі пошкодили атомну станцію в Японії, що призвело до витоку радіації.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє, що свідчень серйозного розповсюдження радіації з пошкоджених землетрусом японських АЕС немає і закликає зберігати спокій і не вірити чуткам.

А голова французької держкомпанії EDF, найбільшого світового гравця на ринку ядерної енергії, зазначив, що атомна енергетика задовольняє значну частку потреб світу і зуміє пережити кризу в Японії.

Тим часом вчені та експерти в галузі ядерної енергетики говорять, що ця подія може залишитися в пам'яті майбутніх поколінь як одна з найбільших промислових катастроф.