Кошти будуть використані на відновлення інфраструктури і будівництво тимчасового житла для людей, евакуйованих з районів, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня.
Законопроект підтримали і провладні сили, і опозиція. Водночас на адресу уряду Наото Кана лунає критика через недостатньо оперативну реакцію на природну катастрофу і викликану нею аварію на АЕС «Фукусіма-1».
Нагадаємо, Світовий банк підрахував, що відновлення Японії від наслідків руйнівних землетрусу, цунамі та аварії на АЕС «Фукусіма-1» може коштувати 235 мільярдів доларів.
Кількість загиблих в результаті руйнівного березневого землетрусу на північному сході Японії та цунамі, що сталося слідом за ним, а також сильних повторних підземних поштовхів, у квітні становить 14 тисяч 704 людини, передає агентство Кіодо.
Як повідомлялося, руйнівний землетрус магнітудою 9,0 стався 11 березня на північному сході Японії, викликавши цунамі заввишки більш як десять метрів. За даними Інституту географії Японії, цунамі накрило територію загальною площею 561 квадратний кілометр, що відповідає 90% площі 23 спеціальних районів, що становлять ядро Токіо. Більш як половина затопленої водою території, 327 квадратних кілометрів, припала на префектуру Міягі. В результаті удару стихії було зруйновано більш як 151 тис будівель.
Після землетрусу на АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолоджування. В результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 30-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше стала з`являтися інформація про виявлення у ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській і питній воді, а також у продуктах. За даними сейсмологів, повторні землетруси магнітудою більш як 5,0 можуть тривати в районі острова Хонсю ще як мінімум кілька місяців.