Так, бюджетний комітет після довгих торгів повинен відійти регіоналу Владиславу Лук’янову, котрий працював заступником голови цього комітету у минулому скликанні.
Комітет з питань фінансів та банківської діяльності, який було виокремлено з комітету з питань фінансової банківської діяльності, податкової та митної політики найпевніше відійде чинному голові Ради Нацбанку Ігорю Прасолову. Хоча спочатку подейкували, що цей комітет виділявся спеціально під сина прем’єра Микола Азарова Олексія Азарова.
Комітет з питань податкової та митної політики очолить колишній голова цього єдиного комітету Віталій Хомутиннік.
Комітет з питань аграрної політики і земельних відносин повинен очолити батько першого віце-спікера Ігоря Калєтніка Григорій Калетнік.
Зазначимо, що одним з претендентів на посаду голови комітету була одіозна регіоналка Інна Богословська, але проти її призначення виступила значна частина колег по фракції, зокрема, депутат минулого скликання від Блоку Литвина Катерина Ващук.
Комітет з питань держбудівництва і місцевого самоврядування відійде самовисуванцю Давиду Жванії, який вже вступив до фракції Партії регіонів.
Комітет з питань верховенства права та правосуддя залишиться за регіоналом Сергієм Ківаловим. А комітет з питань охорони здоров’я – за Тетяною Бахтеєвою.
Комітет із закордонних справ має очолити регіонал Леонід Кожара. Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією – колишній голова фракції БЮТ Андрій Кожем’якін. Комітет з питань ПЕК, ядерної політики і ядерної безпеки – член фракції «Батьківщина» Микола Мартиненко.
ВО «Свобода», якій за квотним розподілом належить один комітет, відмовилась від комітету з питань свободи слова та інформації на користь комітету з питань екологічної політики. Головою останнього має стати екс-голова фракції «Свободи» у Львівській облраді Ірина Сех.
Натомість за комітет з питань свободи слова триває боротьба між представниками «Батьківщини» Юрієм Стецем, Миколою Княжицьким, Андрієм Шевченком та Миколою Томенком. Останній також розглядається як вірогідний голова комітету з питань культури і духовності на зміну Володимиру Яворівському.
Комітет з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради повинен залишитися за регіоналом Володимиром Макеєнком.
Комітет з питань транспорту і зв’язку поділили на комітет з питань транспорту та комітет з питань ІТ-технологій і комунікацій. Останній з високою долею ймовірності очолить син президента Віктор Янукович-молодший.
Також було поділено з комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва було виокремлено комітет з питань підприємництва. Останній може очолити депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель, яка також є претендентом на комітет з питань економічної політики.
Таким чином, що у ході консультацій кількість комітетів була збільшена з 27 до 30.
Нагадаємо, 13 грудня Рада затвердила перелік з 27 комітетів і однієї спеціальної комісії, які будуть діяти в новому скликанні.
Раніше джерела у парламенті розповіли Тиждень.ua, що фракція «Батьківщина» може отримати 8 або 9 парламентських комітетів, фракція УДАР – 3-4, «Свобода» – один, Партія регіонів – 11-12, КПУ – 3. Один комітет може бути віддано самовисуванцям.