З таким твердженням погоджуються представники партії влади й опозиціонери, пише "Коммерсант-Украина".
Як відзначає видання, депутати, які за законом є народними обранцями, почнуть придивлятися до кандидатів і намагатися максимально наблизитися до найсильніших.
"З чесністю, порядністю та ідеологічними принципами в українських політиків, м'яко кажучи, не все добре. Тож вони будуть діяти за принципом 2004 року – бігти до того, хто сильніший. Пам'ятаєте, як ті, хто в 2004 році підтримував Кучму, побігли підтримувати Ющенка?", – заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
При цьому він не виключає, що ближче до 2015 року нинішні фракції опозиції – "Батьківщина", УДАР, "Свобода" – можуть стати центром формування нової більшості Ради.
"Чим ближче до президентських виборів, тим нам буде складніше утримувати парламентську більшість", – погоджується народний депутат від Партії регіонів Олександр Волков.
При цьому народні депутати Компартії вже зараз заперечують існування будь-яких домовленостей з Партією регіонів.
"Наша фракція буде реалізовувати свою незалежну програму. Ми будемо діяти як самостійна політична сила", – запевнив перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко.
Нагадаємо, як раніше заявили Тиждень.ua експерти, у регіоналів наразі немає стійкої більшості у Верховній Раді.
А солідарне з ПР голосування за кандидатуру прем'єр-міністра він пояснив бажанням не "йти на повідку в опозиційних фракцій".