Влада дискредитує судову систему

21 Червня 2010, 16:46

Депутат від фракції НУНС Юрій Ключковський розкритикував проект судової реформи, яку планує здійснити влада.

У розмові з кореспондентом Тижня політик назвав законопроект «Про судоустрій та статус суддів», прийнятий парламентською коаліцією у першому читання дискредитацією Верховного Суду України та утвердженням авторитарної влади.

«Це фактичне запровадження того, що вже було визнане неконституційним. Свого часу законом про судоустрій вже було запроваджено Касаційний Суд України, який би мав витупати касаційною інстанцією у цивільних і кримінальних справах. Теперішній законопроект запроваджує вищі цивільний і кримінальний суди, які і є цією вищою касаційною інстанцією», – зазначив Ключковський.

На думку Ключковського вищі суди слід включити до складу Верховного Суду.

«Роль вищого суду повинна виконувати плата Верховного Суду. Це, я думаю, було б природно. Це зберегло б тричленність судової гілки. Далеко не всі справи палата мала б розглядати у повному складі, могли б бути колегії у складі палати з тим щоб забезпечити можливість останнього перегляду палатою у повному складі», – сказав народний депутат.

Жорстко розкритикував пан Ключковський і розширення повноважень Вищої ради юстиції.

«Це – перетворення судів на маріонетку влади. Вища рада юстиції стає господарем долі судді. За будь що, у тому числі несвоєчасне надання документів, до Вищої ради юстиції, суддя може бути звинувачений у порушенні присяги і звільнений. При повному однопартійному контролі над Вищою Радою Юстиції  доля суддів очевидна – вони будуть змушені слухатись партію влади», – наголосив Ключковський.

Нагадаємо, що законопроект, схвалений 3 червня у першому читанні парламентською коаліцією, передбачає надання Вищій раді юстиції права призначати і звільняти голів і заступників голів судів та зменшення кількісного складу і переліку повноважень Верховного Суду (до його складу входитимуть 20 суддів – по 5 у кожній палаті). З’являться ще 2 вищих спеціалізованих суди – з кримінальних та цивільних справ, на  творення яких з Бюджету виділять понад26 мільйонів гривень. Військові суди ліквідують.

Аліна Пастухова