Влада дала мітингувальникам п’ять днів на розблокування адмінбудівель у Києві

5 Грудня 2013, 11:38

Під час оголошення рішення на місці подій був присутній виконувач обов’язків начальника міліції Києва Валерій Мазан. Після оголошення він заявив журналістам, що це рішення має бути виконане впродовж п’яти днів, після чого міліція вживатиме заходів для забезпечення рішення суду.

Прихід судового виконавця і правоохоронців учасники акції, яких у цей момент було кількасот, зустріли досить агресивно, кричали "Ганьба!".

Мазан пояснював журналістам і протестувальникам, що блокування будівель – це порушення законодавства, а рішення суду, згідно з яким вони повинні розблокувати адмінбудівлі, підлягає виконанню.

Неодноразово Мазану було адресовано запитання, чи застосовуватиме міліція силу й чи розганятиме мітингувальників після закінчення 5-денного терміну з моменту ухвалення рішення 4 грудня, проте в. о. начальника міліції Києва уникнув чіткої відповіді.

"Вони (мітингувальники) мають забезпечити роботу та життєдіяльність державних установ", – сказав він.

Відповідаючи на запитання, якими засобами виконуватиметься рішення суду, якщо мітингувальники продовжать блокування адмінбудівель, Мазан зазначив: "Усі вони будуть використані, щоб рішення суду було виконано".

Нагадаємо, 1 грудня у Києві відбулося Віче, організоване опозиційними партіями, на яке вийшло кількасот тисяч людей.

Пізніше учасники протесту зайняли частину будівлі Київської міськадміністрації та Будинок профспілок.

Наступного дня мітингарі влаштували ще один пункт обігріву у Жовтневому палаці.

Крім того, учасники акції протесту щодня блокують будівлі уряду, Верховної Ради та Адміністрації президента.