У зв’язку із реконструкцією скверу та ремонтом пам’ятника до влади міста звернувся голова обласної організації УНП Володимир Ступак. Він наголосив, що «захисника православ’я і творця Української держави XVII століття Богдана Хмельницького» встановили у 1956 році спиною до П’ятницької церкви.
«Разом з тим, громадськість обласного центру неодноразово обговорювала це питання, і всі приходять до висновку, що гетьман має стояти обличчям до церкви, театру та центральної площі нашого міста», – йшлося у зверненні.
Від імені облорганізації УНП Ступак пропонував врахувати думку громадськості та під час реконструкції розвернути пам’ятник обличчям до П’ятницької церкви.
У листі, який надійшов у відповідь з управління архітектури міської ради, зазначено, що повернення пам’ятника обличчям до П’ятницької церкви є неможливим з ряду причин.
Так, управління капітального будівництва міської ради вже розробило і затвердило проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Реконструкція скверу Богдана Хмельницького», якою не передбачені роботи з розвороту пам’ятника у бік П’ятницької церкви. Крім того, аби провести ці дії, на думку представників міської влади, потрібно організувати громадські слухання. А головне, що існуюче розташування пам’ятника, «відповідає первісній ідеї його авторів: скульптура Богдана Хмельницького розташована обличчям у бік Росії, що символізує возз’єднання з нею», йдеться у відповіді міськради.
В УНП нагадують, що архітектор пам’ятника Андрій Карнабєд (1927-2005) публічно стверджував, що пам’ятник проектувався і був встановлений спочатку обличчям до П’ятницької церкви, але на вимогу компартійних функціонерів його було повернуто у протилежну сторону.