Так, у плагіаті звинувачували президента Віктора Януковича. Журналістське розслідування виявило, що у книзі Януковича "Opportunity Ukraine", яку презентували у серпні 2011 року, видано не лише чужі ідеї, а скомпільовано цілі абзаци з текстів, які раніше виходили за підписом різних осіб – від опозиціонера Тараса Стецьківа до журналіста В’ячеслава Піховшека та арештованого чиновника Василя Волги. Крім того, книга Януковича містить багаточисельні дослівні передруки інших авторів без жодного посилання на першоджерело.
Після викриття плагіату главу держави намагалися «відбілити» як перекладачі-редактори книги, так і Адміністрація.
Крім цього, 2011 рік запам’ятався плагіат-скандалом за участі Секретаря Ради національної безпеки та оборони Раїси Богатирьової.
28 червня під час вручення дипломів у Києво-Могилянській академії вона виголосила промову, використавши фрагменти зі знаменитої промови засновника компанії Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфордського університету у 2005 році.
«Вибачте за драматизм, але це є правда. Час людини дуже обмежений. І тому висновок зі свого досвіду пропоную наступний – не живіть чужим життям, не марнуйте часу. Не потрапляйте в капкан догми, яка радить жити чужими думками. Не дозволяйте галасу чужих думок перебити ваш внутрішній голос», – казала Богатирьова.
Її слова абсолютно збіглися зі спічем знаменитого американця. «Вибачте за такий драматизм, але це правда. Ваш час обмежений, тому не витрачайте його, щоб прожити чиєсь чуже життя. Не потрапляйте у пастку догми, яка вчить жити у відповідності до думок інших людей. Не дозволяйте галасу чужих думок перебити ваш внутрішній голос», – промовив у 2005 році Джобс.
Не менш гучним був скандал, спричинений виявленням фальшивих дипломів чиновників Львівської міськради. Все почалося зі звільнення голови муніципального управління освіти Львова Володимира Огури під час перевірки дипломів про освіту, про початок якої розпорядився мер Львова Андрій Садовий. До кінця року виявили ще 7 фальшивих дипломів у чиновників міськради.
Крім цього, понад 20 осіб працювали з підробними дипломами про вищу освіту у Державній митній службі. Після перевірки їх також звільнили з роботи. А на посадовців Держмитслужби Генпрокуратура порушила кримінальні справи.
Як відомо, з початку 2011 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка та НУ «Львівська політехніка» виявлено близько півсотні фальшивих дипломів.