ВККСУ затвердила склад Ради міжнародних експертів Антикорупційного суду

6 Листопада 2018, 18:21

Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила склад Громадської ради міжнародних експертів Антикорупційного суду, до неї ввійшли шість членів. Про це повідомляє прес-служба ВККСУ.

 

Зокрема, до складу Ради увійшли експерти в галузі антикорупційного права досвідом суддів, адвокатів, прокурорів та суміжним досвідом у цих сферах у таких країнах як Данія, Литва, Англія, Шотландія, Канада, Республіка Македонія.

 

"До першого складу Громадської ради міжнародних експертів увійшли: Аурелійус Гутаускас, Флемінг Сі Денкер,Тед Зажечни, Мір'яна Лазарова Трайковська, Лорна Харріс, Сер Ентоні Хупер", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, таким чином, утворена ГРМЕ, яка сприятиме комісії під час проведення конкурсів на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

 

"Уже 12 та 14 листопада відбудеться іспит до Вищого антикорупційного суду, під час якого чекаємо на представників громадських організацій, зокрема і на членів ГРМЕ", – наголосив голова ВККСУ Сергій Козьяков.

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій 18 липня підписав закон "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

 

Як повідомлялося,  12 липня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7441 "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд". За документ проголосували 254 народних депутати.

 

Так, 21 червня парламент ухвалив закон №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду, за відповідне рішення проголосували 265 депутатів. 26 червня президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. 

 

Додамо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд", однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності з дня початку роботи суду.