Китай та Корейська Народно-Демократична республіка підтвердили, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин відвідав Пекін з "неофіційним візитом".
Візит тривав з 25 по 28 березня.
Під час зустрічі Кім Чен Ин підтвердив перед очільником Китаю Сі Цзіньпіном свою відданість ядерному роззброєнню на Корейському півострові.
"Проблема денуклеаризації на Корейському півострові буде вирішена, якщо Південна Корея і США позитивно сприймуть наші зусилля з роззброєння і створять атмосферу спокою та стабільності, коли будуть приймати послідовні й узгоджені заходи зі встановлення миру", – підкреслив Кім Чен Ин.
Так, Північна Корея прагне діалогу зі Сполученими Штатами Америки і проведення саміту цих двох країн.
Сі Цзіньпін наголосив, що цей візит підтверджує значення двосторонніх відносин між двома країнами.
Відомо, що Кім Чен Ин прибув до Китаю на потязі. Для північнокорейського лідера і його дружини організували бенкет у Пекіні. Експерти зазначають, що атмосфера зустрічі помітно контрастувала з нещодавнім охолодженням у відносинах між Пекіном і Пхеньяном. Китай підтримав посилення санкцій ООН проти Північної Кореї у відповідь на ядерні випробування Пхеньяна.
Оскільки інформацію про візит північнокорейського лідера викликала резонанс у світі, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що його країна очікує "деталізованого брифінгу" від Китаю щодо переговорів Сі та Кіма. На думку Абе, КНДР "шукає можливості переговорів".
У Білому домі, в свою чергу, заявили, що Китай інформував США про візит Кім Чен Ина, у зв'язку з цим президенту США Дональду Трампу було передано особисте повідомлення від Сі Цзіньпіна.
"Ми розглядаємо розвиток подій як чергове підтвердження того, що наша кампанія максимального тиску створює належну атмосферу для діалогу з Північною Кореєю", – розповіла речниця Білого дому Сара Сандерс.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин здійснив візит до китайської столиці Пекіну. Проте тоді офіційно в Міністерстві закордонних справ КНР підтвердити візит північнокорейського лідера в Китай відмовилися.