Віце-спікер Ради розкритикувала рішення пленуму Верховного суду про звернення до КС

4 Жовтня 2016, 13:43

Заступник голови Верховної Ради Оксана Сироід вважає, що заява пленуму Верховного суду про намір звернутися до Конституційного суду для оскарження змін до Конституції в частині правосуддя є проявом небажання реформувати судову систему. Про це вона повідомила на брифінгу у Верховній Раді у вівторок.

"Я вам можу сказати як юрист-конституціоналіст, а не як політик, що тільки за це безграмотне твердження і рішення весь склад Верховного суду мав би бути дискваліфікований і звільнений, тому що мова йде не про повноваження президента чи парламенту, йдеться про установчу владу українського народу, яку здійснює парламент, змінюючи Конституцію", – сказала вона.

Сироїд зазначила, що якщо судді Верховного суду не знають цього, тоді вони не мають права займати свої посади.

"І якщо Конституційний суд прийме це провадження, то це буде свідчити про їхній непрофесіоналізм, некомпетентність або корупційну залежність", – підкреслила вона.

У свою чергу, народний депутат з фракції "Народного фронту" Леонід Ємець наголосив, що аргументи пленуму Верховного суду про те, що ліквідація судів належить до повноважень президента, і Верховна Рада не мала права ліквідувати вищі спеціалізовані суди, абсолютно суперечить тексту Конституції.

"Там прямо записано, що саме законом визначається можливість існування вищих спеціалізованих судів", – пояснив Ємець.

На його переконання, рішення пленуму Верховного суду про звернення до КС щодо змін до Конституції є ознакою того, що судді Верховного суду не здатні до самоочищення і до того, щоб жити відповідно до прозорих європейських стандартів.

Нагадаємо, в понеділок пленум Верховного Суду прийняв рішення звернутися в Конституційний Суд із проханням визнати неконституційною ліквідацію вищих спеціалізованих судів і конкурсний відбір суддів.

Як повідомлялося, 2 червня 2016 року Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення зміни до Конституції щодо правосуддя. У той же день Верховна Рада також прийняла нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, який повинен імплементувати конституційні зміни.

30 вересня в Україні набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя.