Рішення президента країни прийнято в рамках укладеного в липні мирної угоди з повстанським угрупованням «Рух за звільнення і справедливість». Згідно з угодою, у вищому керівництві країни повинен був з'явитися представник від Дарфуру.
Новий віце-президент Судану, що належить до одного з дарфурських племен, наприкінці 90-х років минулого століття був міністром сільського господарства, а також губернатором штату Північний.
У результаті конфлікту, що триває з 2003 року, за оцінками ООН, в Дарфурі загинули понад 300 тисяч осіб. Суданська влада заявляє, що конфлікт забрав життя близько 10 тисяч осіб.
Нагадаємо, починаючи з 1956 року у Судані безперервно тривали громадянські війни між мусульманами арабського походження та темношкірими африканцями з Південного Судану, які сповідують або християнство, або свої племінні політеїстичні вірування.
Перша громадянська тривала до 1972 року. Друга громадянська – це ще два десятиліття (1983–2005) насильства та смертей мільйонів людей. За різними даними, за цей час на території Судану кількість загиблих сягнула 2–2,5 млн осіб, близько 4 млн мусили покинули свої домівки.
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт високопоставлених посадових осіб Судану, які причетні до 51 епізоду військових злочинів і злочинів проти людяності, включаючи згвалтування, вбивства, тортури, переслідування, насильницькі переміщення, напади на цивільне населення Дарфура.
Масове винищення людей впродовж останніх двох десятиліть у цій країні може бути розцінено як геноцид.
В результаті тривалої громадянської війни країна розділилася на дві окремі держави – Північний та Південний Судан.