Віце-президентка Європарламенту очолить боротьбу опозиції Угорщини проти Віктора Орбана

Політика
30 Вересня 2021, 18:16

Добрев могла б стати першою жінкою на цій посаді в історії Угорщини, повідомляє Reuters. Наразі вона змагається із лівим мером Будапешта Гергелі Карачсоні, який переміг правлячу партію "Фідес" та її голову Віктора Орбана на виборах мера Будапешта 2019 року.

Попередні результати першого туру первинних виборів очікуються пізніше у четвер. За результатами у 70 із 106 виборчих округів, Клара Добрев, кандидатка від лівої Демократичної коаліції, що виступає за тісніші зв’язки з ЄС, наразі має приблизно 34% голосів. Гергелі  Карачсоні- на другому місці із приблизно 29%. Однак половину виборчих округів у Будапешті, де Гергелі Карачсоні має найсильнішу підтримку, поки що неможливо порахувати.

Консерватор Петер Маркі-Зай, мер південно-угорського міста Годмезевашаргей, є на третьому місці з 21% голосів. Якщо жоден кандидат не набере більше 50% голосів, відбудеться другий первинний тур.

Клара Добрев, віце-президентка Європарламенту, пообіцяла зменшити бідність і працювати над прийняттям євро як валюти якнайшвидше. Карачсоні також проводив агітацію в проєвропейському напрямку.

Читайте також: Парламентські вибори в Угорщині: третій поспіль термін Орбана

Об’єднання із шести партій, яке включає соціалістів, партію Демократичної коаліції, лібералів та ультраправу націоналістичну партію  “Йоббік”,  що змінила погляди на правоцентристські, сформували єдиний фронт боротьби проти Орбана для голосування на парламентських виборах 2022 року.

Віктор Орбан та його партія "Фідес" знаходяться при владі від 2010 року значною мірою завдяки виборчій системі, яка надає перевагу великим партіям. Роздроблена опозиція не могла об’єднати сили на останніх трьох національних виборах.

Хоч Клара Добрев лідирує, вона є кандидаткою від партії, яку очолює її чоловік, колишній прем'єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань. Він є доволі сумнівною фігурою, зокрема у 2006 році на закритому урядовому засіданні у промові зізнався, що брехав про стан угорської економіки щоб перемогти на національних виборах. Орбан описав опозицію, особливо Карачсоні та Добреву, як “ляльок” Ференца Дюрчаня.