Віце-президент США пригрозив Китаю “холодною війною”

14 Листопада 2018, 09:34

Віце-президент Сполучених Штатів Америки Майк Пенс заявив, що якщо Китай не змінить свою зовнішню політику, то країну може чекати "холодна війна" зі Штатами. Про це повідомляє американське видання The Washington Post.

 

На думку Пенса, на відносини двох країн сильно може вплинути саміт Великої двадцятки, який розпочнеться 30 листопада в Аргентині. Так, на саміті пройде зустріч американського лідера Дональда Трампа та президента КНР Сі Цзіньпіна.

 

За його словами, Пекін має зробити масові зміни, які Сполучені Штати вимагають у своїй економічній, військовій та політичній діяльності. Віце-президент підкреслив, що це кращий (якщо не останній) шанс Китаю уникнути сценарію "холодної війни" зі США.

 

Водночас якщо відносини двох країн не налагодяться, Вашингтон готовий посилити політичний й економічний тиск на Пекін.

 

"Економіка США досить сильна, щоб витримати таку ескалацію, тоді як китайська економіка не така довговічна", – наголосив віце-прем'єр.

 

Раніше стало відомо, що Китай скасував переговори з питань безпеки зі США на високому рівні, які були заплановані на середину жовтня з головою Пентагону Джеймсом Меттісом і державним секретарем Майклом Помпео. 

 

Нагадаємо, 17 вересня Трамп  оголосив  про запровадження нових штрафних мит проти товарів з Китаю загальною вартістю у 200 мільярдів доларів.

 

Згодом уряд Китаю пообіцяв запровадити мита на товари зі США у відповідь на нові американські мита.

 

 23 серпня набули чинності мита у розмірі 25% на товари, ввезені в США з Китаю, загальна вартість яких оцінюється в 16 мільярдів доларів. 

 

6 липня у  Штатах набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю, загальна вартість яких оцінена у 34 мільярди доларів.

 

Як повідомлялося, 19 червня Трамп пригрозив Китаю запровадити нові мита на суму 200 мільярдів доларів, якщо у Китаї підвищать мита на товари зі США. 

 

15 червня влада Китаю заявила про запровадження мит щодо американських товарів, аналогічних обмеженням з боку Сполучених Штатів Америки.

 

Також Трамп вирішив ввести мита проти китайських товарів на $50 мільярдів доларів. Білий дім повідомив, що зобов’язання мають бути виконані найближчим часом після виходу списку у п’ятницю, проте точна дата ще не встановлена.