Віце-президент ОБСЄ: США попросять ЄС відмінити візи для українців

Акценти
7 Грудня 2013, 14:34

За її словами, нарешті ОБСЄ почула чітку позицію Сполучених Штатів Америки. Вашингтон заявив, що Америка надасть велику допомогу зміцненню демократії в Україні і ретельно спостерігатиме за кожним кроком української влади.

Як стверджує Алекнайте-Абрамікене, США звернуться до партнерів у Європейському Союзі з проханням негайно надати громадянам України безвізовий режим.

Такий крок буде першим у справі підтримки народу України.

Низка європейських делегацій схвально сприйняла цю ідею. На думку багатьох, Майдан зараз потребує чітких сигналів підтримки з боку світового суспільства і не лише політиків, а й пересічних громадян, особливо молоді.

"Я тричі була на Майдані і бачила ці обличчя. Жодної агресії, – розповіла віце-президент. – Вони хочуть жити в європейській та незалежній країні і справедливо бачать гарантію цього у приєднанні до ЄС. Треба відчути цю атмосферу в тому числі і представникам влади. Треба почути свій народ, а не ховатися від нього. Потрібен діалог, але висновок не є радісним: нинішня влада морально слабка для таких дій".

Як повідомлялось раніше, на думку голови делегації Європейського парламенту зі співпраці з Україною Павла Коваля, ЄС має чітко чітко заявити про те, шо візи для українців буде скасовано.

90