Віце-президент Європейського парламенту Александр Граф Ламбсдорфф після оголошення результатів референдуму в Туреччині закликав зупинити переговори з Анкарою про її вступ до Євросоюзу і скасувати багатомільярдну фінансову допомогу з ЄС. Про це він заявив в інтерв'ю німецькому журналу Focus.
"Я шкодую про рішення турецьких громадян. Це чорний день для Туреччини: парламент позбавлений влади, правосуддя опинилося під батогом уряду. Президент може робити все, що заманеться. Це не має нічого спільного з демократією. Як демократ я можу тільки шкодувати про це", – прокоментував він підсумки референдуму.
Також Ламбсдорфф витупив за припинення фінансової допомоги Туреччини як країни-кандидата: "Я думаю, що Туреччині вже не потрібна ця допомога. Турки повністю випали з цього процесу, ніхто всерйоз не вірить в можливість членства. Тому зараз саме час зупинити виплати фінансової допомоги, призначеної державам-претендентам на вступ до ЄС ".
"Куди краще буде визначити механізми прагматичної і чесної співпраці між Туреччиною і ЄС, ніж триматися за мертвий процес вступу Туреччини в ЄС", – вважає політик.
- Читайте також: Референдум у Туреччині: як, чому і за що проголосували турки
Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині пройшов референдум щодо посилення повноважень президента Ердогана. У бюлетенях голосування були вказані зміни до 18 статей Конституції. Серед них – збільшення кількості депутатів парламенту, скасування посади прем'єр-міністра. У разі набрання чинності змін до Конституції президент Туреччини зможе сам призначати міністрів і вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан і розпускати парламент.
За даними підрахунку 100% бюлетенів, "за" зміни в основний закон проголосувало 25 157 025 осіб (51,41%), "проти" – 23 777 091 (48,59%). Явка склала 85,46%.
Представники ОБСЄ заявили, що референдум щодо розширення повноважень президента Туреччини було проведено за умов нерівних можливостей, які отримали прихильники і противники поправок до конституції.
Один із спостерігачів Ради Європи, член австрійського парламенту Алев Корун заявив, що на референдумі відбулися порушення, які могли вплинути на результат голосування. За його словами, є підозра, що до 2,5 мільйонів голосів могли бути зманіпульовані.