Він нагадав, що на днях Європарламент ухвалив доволі жорстку резолюцію щодо ситуації в Україні.
«Тон резолюції, безсумнівно, жорсткий. Він відображає розчарування Європарламенту розвитком політичної ситуації в Україні. Але хочу наголосити: ми розчаровані не рішенням української влади не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС (оскільки офіційний Київ мав законне право ухвалити таке рішення). Наше розчарування спричинене використанням надмірної сили проти мирних демонстрантів Майдану і браком доброї волі у представників влади знайти компромісний вихід із внутрішньополітичної кризи, в якій перебуває Україна», – зазначив Протасевич.
На запитання, як і коли механізм санкцій, про який ідеться у резолюції, може бути запущено в дію, віце-президент Європарламенту відповів:
«Після ухвалення резолюції нам потрібно кілька тижнів для того, щоб Європейська рада міністрів закордонних справ прийняла відповідне рішення. Воно має бути одностайним».
За словами Протасевича, список людей, на яких можуть бути спрямовані санкції, готують дипломатичні кола Євросоюзу.
«Після ухвалення резолюції такий список підготують дипломатичні кола Євросоюзу та країн — членів ЄС. Його обговорять на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, а остаточне рішення буде ухвалено до кінця лютого», – сказав віце-президент Європаламенту.