Міністр закордонних справ і віце-прем'єр Сербії Івіца Дачич заявив, що його країна не планує приєднуватися до антиросійських санкцій Євросоюзу, а, навпаки, сподівається на їх якнайшвидше скасування. Про це він сказав у інтерв'ю російському виданню "Известия".
"Сербія залишиться послідовною у своїй політиці і не буде приєднуватися до європейських антиросійським санкцій. Більш того, сподіваємося і бажаємо скасування санкцій проти Росії якомога швидше", – зазначив він.
За словами сербського політика, через прагнення дружби з Росією Сербія зіштовхується з наслідками.
"Сербія хоче в ЄС, але ми ніколи не підемо проти власних національних інтересів і ніколи не введемо санкції проти друзів", – зазначив Дачич.
Згідно з повідомленням, Белград прагне підтримувати з Москвою "всеосяжну співпрацю і дружні відносини" в різних сферах, включаючи військово-технічну.
"Ми вже отримали хорошу пропозицію щодо закупівлі військової техніки, що дозволить нашим збройним силам провести необхідну модернізацію", – розповів дипломат.
Нагадаємо, у інтерв’ю балканським ЗМІ посол України Олександр Александрович заявив, що Росія використовує Сербію для дестабілізації Західних Балкан, ця країна є інструментом для знищення Європи. Крім того, посол зазначив, що Сербія не вживає достатньо зусиль, аби перешкоджати своїм громадянам воювати проти української армії в складі російсько-терористичних військ на Донбасі.
У МЗС Сербії різко відреагували на заяви Александровича, пригрозивши наслідками.
Пізніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін викликав українського посла у Сербії для консультацій після його скандальних заяв щодо Сербії. Під час консультацій було домовлено, що Україна звернеться до європейських друзів і партнерів стосовно проблеми сербських найманців та контактів з окупованим Кримом.
Згодом, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич викликав сербського посла в Україні Раді Булатовича для консультації щодо актуальних питань відносин з Україною. Натомість, президент Сербії Александр Вучич заявив, що необхідно вирішити дипломатичний конфлікт з Україною та продовжувати розвивати дружні відносин між двома державами.