З одного боку, на думку видання, нікому на Заході не хочеться, аби Україна перетворювалась у ще одну Білорусь. З іншого —західні колеги, приїжджаючи до української столиці, не хочуть відлякати й налаштувати проти себе Януковича і Ко своїм менторським тоном.
«Це завдання вашого народу — вирішувати, яким шляхом іти. Ми не вбачаємо у собі вчителів чи наставників, ми вбачаємо рівних партнерів», — акуратно пояснював після промови в Київському університеті імені Тараса Шевченка Вестервелле.
У Берліні після візиту минулого тижня держміністра МЗС Німеччини до України та його зустрічі з Сергієм Льовочкіним склалося враження, що українська влада й сама вже не рада розпочатій нею ж усій цій „антикорупційній“ кампанії проти Тимошенко й Ко і тепер шукає можливість гарно вийти з явно провальної для неї в міжнародному плані гри.
Разом з тим, зазначає видання, Вестервелле у Києві хотів донести, що підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом ще нинішнього року, має мобілізувати Україну на всі 100% робити правильні дії, аби не втратити такий шанс.
«Ви, якщо цього бажаєте, маєте європейську перспективу. Ви, якщо бажаєте, маєте стати частиною об’єднаної Європи», – сказав міністр закордонних справ.
Говорити про цінність свободи Вестервелле спонукали, на думку газети, революційні цунамі в Північній Африці, після яких тема демократизації набуває другого дихання навіть у найбільш прагматично налаштованих західних столицях.
Нагадаємо, раніше державний міністр у Федеральному МЗС Вернер Гойер під час візиту до Києва чітко дав зрозуміти, що кримінальні справи проти екс-міністрів і самої Юлії Тимошенко проштовхнути перед Європою як боротьбу з корупцією не вдасться.