Normal
0
false
false
false
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Звичайна таблиця”;
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}
Юлія Тимошенко перемогла в 16 областях і в столиці, Віктор Янукович – у 8 областях, у Криму і в Севастополі, однак цього вистачило, аби обійти суперницю за кількістю голосів
Фальсифікації були й у другому турі, зокрема цього разу популярними стали схеми «Мертві душі» (особливо на Сході), «Домашня», «Протокол» (див. Тиждень №1–2/2010). Комітет виборців України також фіксував масове підвезення електорату до дільниць. Однак фальшування були не таким масовими, як під час ІІ туру п’ять років тому, щоб визнавати ці вибори недійсними.
Перемогу Віктора Януковича з відривом у трохи більше 3% не можна назвати переконливою – в «третьому турі» виборів-2004 різниця між Віктором Ющенком і Віктором Януковичем становила майже 8%.
У II турі Янукович поступився Юлії Тимошенко лідерством у Закарпатській області й втратив понад 2% на Тернопільщині, тоді як у інших регіонах обидва кандидати поліпшили результати, яких досягли в I турі.
Замість «феномену Тігіпка», у II турі виник «феномен проти всіх» – жодного з кандидатів не підтримала рекордна кількість виборців – 1 113 051 (4,36%).
Найбільше «противсіхів» у Києві (8,05%) та Дніпропетровщині – 6,75%, найменше, ясна річ, на Донеччині – 2,26% і Луганщині – 2,34%.
Райони, де проживають нацменшини, традиційно проголосували за Януковича, зокрема, Мукачеве – вотчина Віктора Балоги, колишнього керівника Секретаріату президента Ющенка.
Попри масштабну роботу штабів Тимошенко в Донецьку та Луганську, вони виявилися безсилими перед місцевим адмінресурсом, який, як і 5 років тому, повністю контролюють регіонали. Загалом лідерка БЮТ набрала в цих областях лише на 3,7% більше голосів, ніж Ющенко в третьому турі 2004 року.
Якщо порівнювати з третім туром 2004 року, Янукович втратив за 5 років майже 375 тис. прихильників, «помаранчеві» – 3,5 млн.